Britse graanteelt naar normaal niveau
Het areaal wintergraan stijgt in 2014 met een kwart ten opzichte van dit jaar. Dat verwacht de Engelse land-en tuinbouwkundige organisatie HGCA.

De teelt van tarwe lijkt toe te nemen met 22 procent. Het areaal wintergerst neemt zelf toe met 55 procent.
De teeltomstandigheden waren in 2013 slecht en kozen een groot aantal boeren voor alternatieve gewassen of voorjaarsrassen. Het areaal wintergraan lag daardoor een stuk lager dan normaal.
Export
'Deze herfst waren de zaaiomstandigheden goed voor de Engelse akkerbouwers' zegt Jack Watts van HGCA. 'Daardoor komt het areaal weer op haar normale niveau.'
Door deze toename zal Groot-Brittannië komend jaar weer graan kunnen exporteren. 'Maar dan moet het weer wel meewerken het komende teeltseizoen,' zegt Watts.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X950R (LH) #694586
Gebruikt, P.O.A.
-
ST1620
Gebruikt, € 2.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (ZND) #65742
Gebruikt, € 3.289
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692289
Gebruikt, € 3.950
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %