ABN Amro: groeiende afzet voor frites
Op de langere termijn groeit de wereldwijde vraag naar aardappelproducten jaarlijks 2,5 procent. Er zijn daarom groeiende afzetmogelijkheden voor de Nederlandse fritesindustrie.
Dat stelt ABN Amro in haar sectorupdate over de aardappelverwerkende industrie. Vooral in Azië en Zuid-Amerika, maar ook in het Midden-Oosten en Rusland neemt de vraag naar aardappelproducten toe.
In Europa en de Verenigde Staten vindt er geen marktgroei meer plaats. De toenemende bezorgdheid van de consument over obesitas heeft in West-Europa een drukkend effect op de afzet.
Productiecapaciteit
De Nederlandse bedrijven verwerkten in 2012 ongeveer 3,6 miljoen ton aardappelen. In de eerste drie kwartalen van 2013 liep de hoeveelheid verwerkte aardappelen met 4,7 procent terug.
De verwerkende industrie had in de eerste kwartalen te maken met een tekort aan grondstoffen.
Op de Europese markt ondervindt de Nederlandse verwerkende industrie veel concurrentie van verwerkende bedrijven uit België, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Vooral in België is de productiecapaciteit de afgelopen jaren sterk uitgebreid.
Concurrentiepositie
De internationale concurrentiepositie van de Nederlandse bedrijven is sterk door het grote innoverende vermogen, de goede kwaliteit van de beschikbare grondstoffen en de eindproducten en door de samenwerking in de keten.
De concurrentiepositie wordt verzwakt door de grote volatiliteit van de grondstofprijzen, de hoge vrachtkosten en handelsbelemmeringen en importrestricties van enkele landen als Zuid-Afrika.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Pottinger Novacat V8400 maaier
Nieuw, € 44.371
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
-

John Deere 4066R compacttrekker (LIE) #779075
Gebruikt, P.O.A.
-

Toro Z-Master 4000
2022, P.O.A.
Vacatures
Proefveldmedewerker gewasonderzoek
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Maandag13° / 2°0 %
-
Dinsdag14° / 4°20 %
-
Woensdag8° / 4°70 %













