Termijnmarkt verwerkt wateroverlast
De noteringen voor het aprilcontract 2014 van fritesaardappelen op de aardappeltermijnmarkt is weer bijna terug op het niveau van vorige week.
De termijnmarkt lijkt daarmee in een week tijd de gevolgen van de wateroverlast te hebben verwerkt. Door de vele neerslag van vorig weekend ontstond wel enige spanning op de aardappelmarkt.
Bureau Aardappelmarkt Informatie (BAI) ging er aan het begin van de week vanuit dat in de EU-5 landen nog 15 procent van de aardappelen moet worden gerooid. Het is nu nog onduidelijk hoeveel areaal verloren is gegaan door de wateroverlast.
Bijna 24 euro
De noteringen op de termijnmarkt schommelden vorige week voor het aprilcontract 2014 nog tussen 22 en 23 euro. Afgelopen dinsdag echter steeg de notering door tot bijna 24 euro per 100 kilo.
In de loop van afgelopen week nam het aanbod aan openstaande contracten aanzienlijk toe en daardoor is er sprake van iets meer prijsdruk. Vandaag opent de termijnmarkt voor het aprilcontract alweer beneden 23 euro.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (ZAN) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-

John Deere 6155M tractor (MOL) #87815
Gebruikt, P.O.A.
-

Evers Mustang 11-303
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %













