Alleen bemest natuurland voor derogatie
Natuurgrond waar geen mest op mag worden gebracht, mag niet meetellen voor de derogatie. Dat stelt staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Zaken in de meststoffenwet.

Alleen bedrijven met minimaal 70 procent grasland komen in aanmerking voor de derogatie. Veehouders tellen in sommige gevallen hun natuurland mee als grasland om de derogatie veilig te stellen.
In de mestwet staat nu expliciet genoemd dat natuurland waarop geen mest mag worden uitgereden, niet mag worden meegeteld voor de derogatie. Voorheen mocht dit ook al niet, maar gebeurde dit in sommige gevallen wel. Dijksma wil met deze toevoeging in de wet dat in de toekomst voorkomen.
Voorbeeldberekening:
Een melkveehouder heeft 25 hectare grasland en 10 hectare bouwland en 5 hectare natuurland. Met het grasland en het natuurland komt het aandeel gras boven de 70 procent. Als het natuurland niet wordt meegeteld, komt het aandeel gras onder de 70 procent.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2015, P.O.A.
-
Niemeyer Ploeg Alphatop 50 wentelploeg (RL) #693315
Gebruikt, € 5.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z320R (LH) #692212
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X950R (LH) #694588
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %