Bio-energie in EU niet altijd even duurzaam
De manier waarop Europa bio-energie wint, is lang niet altijd even milieuvriendelijk. Dat stelt het Europees Milieuagentschap (EMA).
Het EMA vindt dat de Europese Unie (EU) in haar beleid duidelijk voor een duurzame insteek moet kiezen. Biomassa speelt een belangrijke rol in de plannen van de EU om de energieproductie schoner te maken.
Om zo duurzaam mogelijk aan bio-energie te komen, zouden EU-landen meer restafval vanuit de land- en bosbouw in moeten zetten, zeggen de onderzoekers.
Verbouwen biomassa
Het speciaal verbouwen van gewassen als biomassa en het gebruik daarvan als brandstof voor transport zijn juist inefficiënte manieren om energie te winnen.
Het verbouwen van planten om die te gebruiken voor de productie van bio-energie doet de verminderde uitstoot van CO2 deels teniet, stelt het rapport.
Organisch afval
Het EMA adviseert om meer organisch afval in te zetten als biomassa, zoals takken die overblijven bij bosbouw en restproducten van papier- en houtfabrieken.
Ook afval van de landbouw kan prima worden ingezet, omdat het geen extra uitstoot van broeikasgassen oplevert.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC Frontmaaier
2014, P.O.A.
-
Kuhn GF8501TO schudder
2006, P.O.A.
-
Kuhn GF 17002 T GII
2014, P.O.A.
-
T7.315 Heavy Duty New Generation PLM12
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Zaterdag21° / 15°15 %
-
Zondag19° / 14°95 %
-
Maandag19° / 13°85 %