Greenport Aalsmeer wil biogasnet (video)
Greenport Aalsmeer onderzoekt dit jaar de mogelijkheden voor een biomassacentrale en een warmtenet voor de glastuinbouw. Onder regie van gemeente Amstelveen stelt de Greenport dit jaar een businesscase op.
Uit een haalbaarheidsonderzoek in 2011 bleek dat het mest-covergisting-biogas concept in de Greenport Aalsmeer de meeste kans maakt. Afhankelijk van de schaalgrootte kan hiermee energie worden geleverd vergelijkbaar met de warmtebehoefte van 1300 woningen of 5 hectare glastuinbouw.
In de businesscase wordt een koppeling gebouwd met de nog te bouwen woningen in de Noorder Legmeerpolder. Veehouders kunnen hier leverancier van mest zijn en siertelers afnemer van van groen gas.
Restproducten
'Verwerking van restproducten als mest, riet, hout, gras en afval uit sierteelt tot duurzame energie geeft bedrijven de kans concurrerend te blijven in een tijd waarin fossiele brandstoffen steeds duurder worden', verklaart wethouder Eurich van gemeente Aalsmeer.
Greenport Aalsmeer wil tot het www.greenport-aalsmeer.nl/nieuws/greenport-aalsmeer-gaat-voor-biomassa-en-warmtenetten.aspxbeste concept komen in overleg met tuinders, veehouders, FloraHolland, LTO Noord, Productschap Tuinbouw en energiebedrijven.
http://www.youtube.com/embed/4etCokYnUT4
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (ZOB) #692921
Gebruikt, € 5.644
-
Andex 300
Gebruikt, € 1.250
-
John Deere Tractor 7430 PREMIUM (MD) #134086
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692147
Gebruikt, € 6.966
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 11°40 %
-
Woensdag21° / 6°10 %
-
Donderdag27° / 10°10 %