Subsidie onderwaterdrainage loopt nog niet
Boeren in Zuid-Holland tonen nog weinig belangstelling om met subsidie onderwaterdrainage aan te leggen, constateert LTO Noord. Dit voorjaar stelde provincie Zuid-Holland hiervoor 135.000 euro beschikbaar.

‘Dat heeft waarschijnlijk te maken met de communicatie door de provincie en de gebiedsbegrenzing die aan de regeling is gekoppeld’, zegt beleidssecretaris Peter Van Arkel van LTO Noord Zuid-Holland.
‘Zo kunnen boeren in de Krimpenerwaard op lager gelegen veenweide geen gebruik maken van de regeling en op hoger gelegen land wel. Terwijl voor hen onderwaterdrainage niet noodzakelijk is.’
Hogere grasopbrengst
LTO heeft haar leden nog eens op de subsidieregeling geattendeerd. Naast het beperken van de bodemdaling, levert onderwaterdrainage profijt voor boeren op, zoals een hogere grasopbrengst en langer beweiden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X950R 54" HOOGLOSSER ZITMAAIER (SOM) #694589
Gebruikt, P.O.A.
-
Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH PUMA 185 CVX AFS CONNECT
Gebruikt, P.O.A.
-
Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag20° / 13°90 %
-
Zondag22° / 13°20 %
-
Maandag21° / 15°20 %