Duitse boer positief over toekomst
Duitse boeren zijn positiever gestemd dan voorgaande jaren. Dat blijkt uit een inventarisatie van toekomstplannen en opvolgingssituatie die onderzoeksbureau AgriDirect in 2012 uitvoerde.
Binnen de Duitse agrarische sector zijn er beduidend minder stoppers, bleef het aantal uitbreiders stabiel en kunnen meer boeren en tuinders rekenen op een opvolger.
Sectorbreed halveerde het percentage bedrijven met beëindigingsplannen van 5,2 procent in 2011 naar 2,6 procent in 2012. De pluimveehouders kennen het laagste aantal stoppers. De varkenssector is de enige sector waarin het aantal stoppers toenam.
In de Duitse pluimveesector zijn ook veel uitbreidingsplannen: 16,2 procent van de bedrijven wil groeien.
Opvolger
Van de land- en tuinbouwbedrijven met een bedrijfshoofd van 45 jaar of ouder geeft 53,7 procent aan een opvolger te hebben. Dat was in 2011 nog 40,1.
De sterkste groei wordt gesignaleerd bij de rundveehouders, waar het percentage steeg van 42,4 in 2011 naar 55 in 2012.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6155R trekker CP50 (HAE) #60521
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra/Fendt wielgewichten 40 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
-

Valtra T235 direct
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %













