Zaai bieten deze week in volle gang
Vooral in het Zuiden en Zuidwesten is de zaai van suikerbieten op gang gekomen. Gemiddeld is 9 procent van de bieten begin deze week gezaaid, meldt Suiker Unie.
Deze week zal er veel worden gezaaid. Veel telers hebben afgelopen week nog niet gezaaid vanwege de koude omstandigheden.
De grond was over het algemeen wel goed. Het vocht is van onderen uitgezakt en van boven uitgevroren en voldoende opgedroogd door de oostenwind.
Verstuiving
Sommige telers hebben het zaaibed al wel klaar gelegd. In de meeste gevallen kunnen ze met één bewerking een uitstekend zaaibed verkrijgen.
In het Noorden heeft op veel bewerkte percelen op lichte grond, maar ook op zware klei verstuiving plaatsgevonden. Op een perceel van 15 hectare ligt 15 procent van de zaden bloot.
Van het eerst gezaaide perceel in Halsteren staan de eerste plantjes boven. De in het Zuidwesten gezaaide bieten van begin maart zijn net gekiemd.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE Z545R ZEROTURN 48" (SOM) #692978
Gebruikt, P.O.A.
-

KVERNELAND ENDURO PRO 3000 (ETT) #24505
Gebruikt, € 9.750
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Voorzitter van de landelijke vakgroep Vleesveehouderij
LTO Nederland - NL
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Dinsdag29° / 15°0 %
-
Woensdag34° / 19°0 %
-
Donderdag32° / 19°0 %












