Groningse grauwe kiekendief in Senegal
Onderzoekers hebben de Groningse grauwe kiekendief 'Edwin' eind februari teruggevonden in Senegal. Ze maakten deel uit van een expeditie naar het overwinteringsgebied van de grauwe kiekendief.

Werkgroep Grauwe Kiekendief had Edwin in 2009 bij Bellingwolde uitgerust met een gps-logger. Daarin wordt gedetailleerde informatie opgeslagen over de positie en bewegingen van de vogel.
Gecombineerd met uitgebreid veldonderzoek, komen de onderzoekers zo te weten hoe de grauwe kiekendieven hun leefgebied tijdens de overwintering gebruiken.
Broedgebied
Uit die kennis kan de werkgroep praktische adviezen geven over de bescherming van deze zeldzame vogelsoort. Over enkele weken vertrekt Edwin weer richting zijn broedgebied in Nederland.
Eind april, begin mei hoopt de Werkgroep Grauwe Kiekendief hem weer terug te zien boven de akkers van Oost-Groningen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (HG) #692313
Gebruikt, P.O.A.
-
Veenhuis Combi 2000
2001, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HA) #692290
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %