'Eerlijke prijs is als onwillige koe'
Een eerlijke verdienmodel vraagt om straffe maatregelen en aanpassingen in het beleid. Geen lieve woorden meer, vinden de partijen in de Tweede Kamer.

'De weg naar eerlijke prijzen in de keten is als het sturen van een onwillige koe', zei SGP-Kamerlid Elbert Dijkgraaf.
'Met zachte hand dwingen heeft niet geholpen. We moeten nu flink gaan duwen en trekken om ons doel te bereiken.'
Actie
Dat doel is het verkrijgen van een eerlijke verdienmodel in de keten. Daar hoort transparantie bij, het uitbannen van oneerlijke handelspraktijken en producenten de mogelijkheid geven om meer samen te werken.
De partijen in de Tweede Kamer willen nu snel actie zien van EZ-staatssecretaris Sharon Dijksma.
Inkoopmacht
De Kamerleden stelden dat in de mededingingsregels niet alleen maar het belang van de consument voorop mag staan. Ook de inkoopmacht van supermarkten ten opzichte van kleinere spelers in de markt moet worden beperkt.
Dijksma wil ook actie nemen. Zij komt voor de zomer met beleidsregels voor de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) en over duurzaamheid. 'Duurzaamheid is voor mij ook economische perspectief voor de boeren en voor de toekomst van de jonge boeren.'
NMa
De staatssecretaris liet duidelijk weten dat niet de NMa het beleid maakt, maar dat ze dat samen doet met de Tweede Kamer.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lemken Ploeg Juwel 8 (ZND) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF8501MH schudder
2008, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker Z530M (MM) #692310
Gebruikt, € 7.966
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692146
Gebruikt, P.O.A.