Kamer: meer ruimte mededinging
In de mededingingsregels moet ruimte komen voor afspraken over publieke belangen als dierenwelzijn en milieu. Dat vindt een meerderheid van de Tweede Kamer.

'In 2007 heeft de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) al aangegeven dat er mogelijkheden zouden zijn om afspraken over publieke belangen in de keten te kunnen maken', zegt SGP-Tweede Kamerlid Elbert Dijkgraaf.
Hij diende samen met het CDA een motie in. 'Hiermee geven we naar staatssecretaris Dijksma aan dat ze hierover nu echt in gesprek moet gaan met de NMa.'
Lobby
Dijkgraaf vindt het zeer onjuist dat er zolang is gewacht met het oppakken van dit onderwerp. Maar hij doorziet de reden ervan.
'De economische lobby op het ministerie van Economische Zaken vindt dit niet nodig, want die gaat enkel uit van het marktdenken.'
Agrarische lobby
Voor de agrarische lobby binnen Economische Zaken is dit volgens de SGP'er een belangrijk punt. 'Ik ben dan ook blij dat de Tweede Kamer zich ruim achter dit voorstel heeft gesteld.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland Tractor, compact Boomer 35 (RL) #276259
Gebruikt, € 18.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (HA) #692771
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X107 (BV) #691828
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350R (BV) #692146
Gebruikt, P.O.A.
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %