Mengteelt kan opbrengst verhogen
Het telen van meerdere verschillende gewassen op een perceel kan meeropbrengst opleveren. Professor Ellis Hoffland zegt dit bij haar inaugurele rede bij Wageningen UR.
Als voorbeelden stipt de nieuwe persoonlijk hoogleraar in de bodemvruchtbaarheid de ondergrondse samenwerking van bonen en maïs aan.
Gewassen onderling kunnen de beschikbaarheid van voedingsstoffen voor elkaar verbeteren en in samenwerking met bodemschimmels gemakkelijker nutriënten opnemen.
Als maïs en pinda's samen worden geteeld, kan de pinda dankzij de wortelactiviteit van de maïs beter beschikken over metalen. De pindaplanten ogen daardoor beter en brengen meer op.
Fosfaat
Koolstofverbindingen, die de planten uitscheiden in de directe omgeving van de wortels, spelen een belangrijke rol in het vrijmaken en de opname van fosfaat.
Dat blijkt ook belangrijk bij zinkopname. Professor Hoffland spreekt van een enorme ondergrondse biodiversiteit die bijdraagt aan de gewasgroei.
Bodemleven
Planten investeren in de samenwerking door een derde deel van hun koolhydraten aan het bodemleven te geven.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (ZUI) #692965
Gebruikt, € 5.168
-

John Deere 6R 150 trekker (HIL) #775455
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn FC313-F frontmaaier
2014, P.O.A.
-

John Deere 6R 110 trekker (HAE) #779420
Gebruikt, € 123.500
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Regiohoofd Noord Bedrijveninformatienet
Wageningen University & Research - Drachten, Smallingerland
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Woensdag15° / 6°0 %
-
Donderdag15° / 2°0 %
-
Vrijdag12° / 4°5 %











