Twijfel of Haringvliet in 2015 op kier kan
I&M-minister Melanie Schultz van Haegen twijfelt of het haalbaar is om de sluizen in het Haringvliet in 2015 op een kier te zetten. Ze zei dat vandaag tijdens een overleg met de Tweede Kamer.
Schultz, die zich sinds het aantreden van Rutte II bezighoudt met water, stelde zo snel mogelijk in de kwestie te zullen duiken. 'Ik ga kijken hoe we hier tempo in kunnen brengen', zei ze.
De minister wil kijken wat een reële uitkomst is, wat de kosten daarvoor zijn en hoe dat alles moet worden uitgevoerd. 'Dat is beter dan dat het in het luchtledige blijft hangen.'
Sluizen
De minister zei verder ook te kijken wat er moet gebeuren als de sluizen niet op een kier kunnen, bijvoorbeeld om financiële redenen. Ze stelde daar nog geen aanwijzingen voor te hebben: 'Dit is echt een als.'
Schultz gaat de komende tijd om tafel met alle betrokkenen en hoopt halverwege volgend jaar te laten weten wat er precies gaat gebeuren met het zogenoemde Kierbesluit.
Kieren
Het kabinet besloot halverwege vorig jaar om de sluizen toch te laten kieren, waardoor er weer zalm in de Rijn kan gaan zwemmen. Daarmee werd een besluit uit het vorige regeerakkoord teruggedraaid.
Het was al duidelijk dat de sluizen niet meteen op een kier zouden gaan, omdat daardoor brak water zou ontstaan en de landen van boeren zouden kunnen verzilten.
ANP
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kverneland EG 100-300 (MAA) #690745
Gebruikt, P.O.A.
-

Honda HF2417K4 HB
2018, P.O.A.
-

New Holland T5.120 AutoCommand
2020, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 302 achtermaaier 3mtr
2020, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Dinsdag11° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 6°20 %
-
Donderdag10° / 6°20 %











