Meevaller voor boer Hunze en Aa's
Boeren in het gebied van waterschap Hunze en Aa's betalen volgend jaar 1,50 euro per hectare minder aan waterschapsbelasting. Dat blijkt uit de begroting 2013 waarmee het bestuur van Hunze en Aa's gisteravond instemde.
Met de lastenvermindering herstelt Hunze en Aa's de weeffout die ontstond in de kostentoedeling in 2009. De grond onder infrastructuur viel, net als de grond van de boeren, in de categorie 'ongebouwd'.
Door de stijging van de gemiddelde waarde van infrastructuur ging ook de waarde van de grond van boeren omhoog.
Gezin met bouwland
Hunze en Aa's vermindert de tarieven voor ongebouwd met 2,8 procent. Dat betekent dat boeren in 2013 48,27 euro gaan betalen. Dat was in 2012 49,65 euro per hectare.
De kosten voor het watersysteembeheer voor een gezin met 80 hectare bouwland, met een waarde van gebouwen van 388.400 euro, zijn 4328,50 euro.
Zuiverings- en verontreinigingsheffing
De belastingen voor ingezeten gaan met 2,6 procent omhoog. De zuiverings- en verontreinigingsheffing stijgen beide met 2,8 procent.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF13003 T cirkelschudder
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 3038E COMPACTTREKKER (EMT) #781760
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6R 175 trekker (BIE) #782474
Gebruikt, € 153.500
-

John Deere 6195M trekker AQ+ (MOL) #28683
Gebruikt, € 133.500
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Maandag20° / 9°10 %
-
Dinsdag20° / 10°10 %
-
Woensdag22° / 12°60 %










