Maatregelen tegen oprukkende bever nodig
Er zijn dringend maatregelen nodig tegen de schade die bevers veroorzaken. Dat stelt de Zoogdiervereniging vandaag op een symposium in Tiel.
Dat houdt zij samen met het Faunafonds en de waterschappen Rivierenland en Maasvallei. Bevers graven gangen en holen in dijken, waardoor deze minder stabiel worden.
Waterschappen kunnen dat voorkomen door langs oevers onder water rasters aan te brengen, kippengaas tegen dijken te spannen en de voet van dijken te bestraten.
Landbouwgewassen
Natuurbeheerders adviseren ook om 'beverakkertjes' aan te leggen om de beesten zodoende bij landbouwgewassen weg te lokken. Vooral suikerbieten zijn bij bevers geliefd. Verder eten zij peen, maïs en graan.
Sinds er in 1988 bevers in de Nederlandse natuur zijn ingezet, nemen de dieren snel in aantal toe. Inmiddels zijn er zo'n 600. Als er niet wordt ingegrepen, zijn het er over 20 jaar zeker 7.000.
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 5100M trekker (REU) #782329
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 8501 TO
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (LIE) #781634
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER MY2026 (REU) #777345
Gebruikt, € 5.168
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Agriwerker
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl, Noordoost-Friesland
Agrarisch Onderzoeker/Projectleider
Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw - Munnekezijl En Nieuw Beerta
Agrarisch medewerker
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Manager Proefvelden
KWS Benelux BV - Nagele (Noordoostpolder)
Weer
-
Vrijdag18° / 12°90 %
-
Zaterdag18° / 13°35 %
-
Zondag18° / 12°15 %










