Sociaal gedrag beïnvloedt staartbijten
Dieren met een lage fokwaarde voor sociaal gedrag bijten meer aan staarten dan dieren met een hoge. Ook consumeren ze meer jutezakken. 'Hun behoefte aan orale manipulatie is groter.'
Dat zegt Naomi Duijvesteijn. Zij zette in het kader van haar promotieonderzoek beschikbare informatie rond staartbijten op een rij en deed gedragsonderzoek op het Topigs-proefbedrijf in Beilen.
Haar bevindingen presenteerde ze tijdens de eerste bijeenkomst van werkgroep Krulstaart.
Fokwaarde
Dieren met een lage sociale fokwaarde zijn dominant en groeien ten koste van de rest van de koppel. 'Daarom moet je groei eigenlijk beoordelen aan de hele koppel en niet aan het individuele dier', geeft Duijvesteijn aan.
Meer informatie uit de eerste bijeenkomst van werkgroep Krulstaart staat op VarkensNet. Daar kunt u ook reageren of uw ervaringen met bijtgedrag en stoppen met couperen kwijt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE X590 ZITMAAIER (MID) #692207
Gebruikt, € 10.694
-

PZ CM135 trommelmaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 10601 T0 schudder
Gebruikt, P.O.A.
-

Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Vrijdag11° / 7°30 %
-
Zaterdag10° / 7°20 %
-
Zondag9° / 6°5 %











