Atsma bij opening terpenboerderij Waspik
Staatssecretaris Joop Atsma van I&M heeft vanochtend de eerste terpenboerderij van de Overdiepse Polder in Waspik officieel in gebruik genomen.
Onder toeziend oog van polderbewoners brachten Atsma en melkveehouder Mark Broekmans zijn 90 koeien vanuit de wei naar hun nieuwe stal op de terp. Daarnaast huldigde de staatssecretaris in de nieuwe stal Roosje45, de eerste koe van Broekmans die 100.000 liter melk heeft gegeven.
Waterbergingsgebied
De boerderij van familie Broekmans is de eerste van 8 nieuwe boerderijen in de Overdiepse Polder die op een terp komen te staan. Het terpenplan is een initiatief van de boeren zelf. De 550 hectare grote polder wordt omgevormd tot waterbergingsgebied waar eens in de 25 jaar water doorheen zal stromen.
Door het wonen op de terpen kan de agrarische functie van de polder grotendeels worden behouden worden. 9 andere boeren hebben besloten hun bedrijf elders voort te zetten of te stoppen.
Ruimte voor de Rivier
De herinrichting van de Overdiepse Polder maakt deel uit van het programma 'Ruimte voor de Rivier'. De rivieren krijgen op 34 plaatsen in Nederland meer ruimte om het rivierengebied beter te beschermen tegen overstromingen.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Gianni Ferrari Turbo Grass 630
2022, P.O.A.
-

John Deere 6125R (WOL) #704620
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 5075M (AKK) #703361
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HAE) #777841
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










