Duitse mechanisatiesector groeit 14%
Fabrikanten van trekkers en landbouwmachines in Duitsland hebben tot nu toe een goed jaar achter de rug. In het eerste halfjaar groeide de omzet ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar 14% naar € 4,4 miljard.
Op de interne Duitse markt groeide de omzet 9% tot € 1,26 miljard. De export nam toe 15% naar € 3,14 miljard. Het exportvolume ligt daarmee op 71%. Dat meldt de brancheorganisatie VDMA Landtechniek.
De organisatie verwacht over het hele jaar een omzetgroei van 5% tot € 7,4 miljard. 'Na de uitzonderlijke stijging in het afgelopen jaar zal 2012 ook een goed jaar zijn voor de industrie', denkt Bernd Scherer van de VDMA.
Rusland
Binnen de Europese Unie (EU) is Frankrijk de belangrijkste handelspartner van de Duitse mechanisatiesector. De belangrijkheid van Polen neemt nog steeds toe.
Buiten de EU is Rusland de onbetwiste leider. In het eerste halfjaar bedroeg de groei met dat land iets meer dan 30%.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners




Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Toro Z-master Pro 8000
2018, P.O.A.
-
John Deere 6115R trekker (ETT) #689650
Gebruikt, P.O.A.
-
FENDT 307LS
Gebruikt, P.O.A.
-
Case IH International Maxxum 5120 trekker (MAA) #738054
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Gezocht: enthousiaste expert in landbouw en verkeer voor het schrijven van nieuwe examenvragen
CBR - NL
Docent Mobiele werktuigen (0,8 - 1,0 fte)
Firda - Heerenveen
Docent – adviseur bodemgebruik/voederteelt
HAS green academy - 's-Hertogenbosch
Weer
-
Dinsdag17° / 12°80 %
-
Woensdag18° / 12°80 %
-
Donderdag20° / 14°20 %