Duitse graanoogst vordert
De oogst van wintertarwe komt in Duitsland aarzelend op gang. De wintergerst is inmiddels vrijwel allemaal van het land, zo meldt het Deutscher Bauernverband DBV.
Het vandaag verschenen DBV-oogstbericht stelt vast dat de wintergerst dit jaar ongeveer 10% meer opbrengt dan vorig jaar. Hoewel de opbrengst varieert van 5 tot bijna 10 ton per hectare, komt het gemiddelde over heel Duitsland uit op 6,3 ton per hectare.
Vorstschade
De wintertarwe staat er volgens het DBV ‘dun’ bij. Dat is een gevolg van vorstschade in de afgelopen winter. Alleen in Beieren, het Rijnland en in Thüringen is het gewas voldoende afgerijpt om al met de oogst te beginnen.
Het winterkoolzaad heeft minder last gehad van de strenge vorst. De oogst van dit gewas is een heel eind gevorderd. Schimmel, hagel en ongelijkmatige afrijping drukken op veel plaatsen de opbrengst.
Aardappelen
De oogst van consumptieaardappelen begint langzaam maar zeker. Duitse telers melden gemiddelde opbrengsten, met veel knollen die wat kleiner zijn dan normaal.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra Q285 trekker
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, € 6.250
-

John Deere Z997R incl 60SD Maaidek (WOL) #690258
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (REU) #781630
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag15° / 8°5 %
-
Vrijdag14° / 7°5 %
-
Zaterdag13° / 6°5 %











