Opbrengstprognose op 13 ton suiker
De voorlopige prognose van de suikeropbrengst blijft volgens Suiker Unie staan op 13 ton per hectare.
Nu de bietenpercelen vrijwel overal gesloten staan, is vooral de hoeveelheid zonnestraling bepalend voor de suikerproductie in de bieten. De temperatuur speelt minder een rol, te hoge temperaturen kunnen zelfs hittestress en beperking van groei geven.
De hoge opbrengsten van vorig jaar worden hoogstwaarschijnlijk niet geëvenaard. Begin augustus komt Suiker Unie met een opbrengstprognose per regio.
Schieters verwijderen
Hier en daar komen schieters voor in de percelen door het koude voorjaar. Volgens de agrarische dienst van Suiker Unie is het raadzaam om de schieters voor zaadvorming te verwijderen.
Incidenteel zijn aantastingen van de bacterie pseudomonas te vinden op het bietenblad. Van bladschimmels is nog geen sprake. Verder lijken vrijlevende aaltjes meer schade te veroorzaken dan voorgaande jaren, met name op lichtere gronden.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R trekker (HAE) #64686
Gebruikt, P.O.A.
-

Krone Krone KW 8.80/8 schudder
2004, € 4.250
-

John Deere 6R 185 trekker (HAE) #782220
Gebruikt, € 161.500
-

Case IH PUMA 165 MULTICONTROLLER STAGE V
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag25° / 16°30 %
-
Zaterdag25° / 12°0 %
-
Zondag27° / 13°5 %










