Groeipunt suikerbieten bereikt
Bij suikerbieten is op 18 juni de groeipuntdatum van 2012 bereikt. Dit is 2 weken later dan vorig jaar en 3 dagen later dan het langjarig gemiddelde.
Het groeipunt is het moment in de ontwikkeling van de suikerbiet waarbij de wortel gemiddeld 4 gram suiker bevat en de diktegroei van de wortel begint.
De opbrengstverwachting ligt momenteel nog iets boven het 5-jaars gemiddelde van circa 13 ton suiker. Afgelopen seizoen was het gemiddeld 13,6 ton suiker.
Neerslag welkom
De gemiddelde zaaidatum van de suikerbieten viel dit jaar op 27 maart. Dat is 9 dagen eerder dan het 10-jarig gemiddelde en 3 dagen later dan de recorddatum van vorig jaar.
Ondanks het recente vrij koude en natte weer groeien de bieten toch redelijk door. In tegenstelling tot het zuiden is het in het noorden van het land nog vrij droog. Daar is de recente neerslag welkom.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland BOOMER 25
2019, € 12.500
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X350 (BV) #692145
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Professionele zitmaaier / tuintrekker X147R (HG) #275222
Gebruikt, € 4.999
-
GF8501 MH
Gebruikt, € 2.500
Weer
-
Zondag21° / 5°0 %
-
Maandag21° / 5°10 %
-
Dinsdag21° / 5°10 %