Gemeenten blokkeren mestverwerking
Boeren in de Achterhoek staan te springen om aan de slag te gaan met de opwekking van duurzame energie. Maar gemeenten staan de realisatie daarvan in de weg, vinden LTO Noord-afdelingen Berkelland en Oost Gelre.
In een brief aan overlegorgaan de Tafel van Groenlo pleiten ze daarom voor een uniform beleid ten aanzien van mestverwerking op agrarische bedrijven in de Achterhoek.
Grens
Volgens voorzitter Henry Waalderbos van LTO Noord-afdeling Oost Gelre bieden provincie Gelderland en waterschap Rijn en IJssel ruimte voor mestverwerking.
36.000 ton
De provincie heeft hiervoor de grens gesteld op 36.000 ton per jaar. Ook waterschap Rijn en IJssel biedt deze ruimte. Maar verschillende gemeenten in de regio willen niet verder gaan dan 20.000 ton per jaar.
LTO vindt dat een ondernemer ook de mogelijkheid moet hebben om aanvullend mest aan te voeren. Maar gemeenten vinden dat aanvoer van mest te veel vervoersbewegingen met zich mee brengt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692300
Gebruikt, € 3.950
-
Case IH FARMALL 55C
2012, P.O.A.
-
Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
-
Challenger Tractor MT765 (SO) #691780
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %