Exportwaarde sierteelt boven € 2 miljard
De cumulatieve exportwaarde van bloemen en planten vanuit Nederland oversteeg in april de grens van € 2 miljard.
Het is voor het eerst sinds 2007 dat deze grens al in april doorbroken wordt. Wel zakte de export afgelopen maand met 7% ten opzichte van april 2011. Dit blijkt uit de exportstatistieken snijbloemen en pot- en tuinplanten van HBAG Bloemen en Planten in Aalsmeer.
Ondanks de matige aprilmaand met een exportwaarde van € 505 miljoen is de cumulatieve groei in 2012 nog steeds 3%. Bij de snijbloemen ligt de voorsprong op 2011 op 6%. De omzetwaarde van planten is vergelijkbaar met vorig jaar.
Koud voorjaar
Het weer heeft een grote invloed op de bloemen- en plantenmarkt. Door het koude voorjaar in Nederland en productieproblemen in Afrika was de bloemenaanvoer lager, terwijl de vraag goed op peil bleef.
Met name voor de tuinplanten is het koude weer juist een nadeel. In grote delen van het belangrijkste afzetgebied heeft het weer veel te weinig aanleiding gegeven om tuinen te voorzien van nieuwe planten.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2019, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X167R (ZOB) #692921
Gebruikt, P.O.A.
-
Pottinger Ploeg Servo (WD) #25886
Gebruikt, P.O.A.
-
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %