Gemaal bij Lauwersoog niet voor 2020
Een zeegemaal bij Lauwersoog is niet in 2015 haalbaar, maar op zijn vroegst in 2020. Dat bleek vanmorgen tijdens een bijeenkomst in het kantoor van Waterschap Noorderzijlvest in Groningen.
Waterschap Noorderzijlvest en Wetterskip Fryslân presenteerden hier het onderzoek naar de bouw van het gemaal. Grontmij voerde samen met partners als Ekwadraat Advies de studie uit.
Grontmij schat in dat de ingebruikname van het gemaal op zijn vroegst in 2020 kan plaatsvinden. 'De procedure- en bouwtijd nemen 6 tot 7 jaar in beslag.'
Natuur Lauwersmeer
Het gemaal van € 177 miljoen moet voor 2030 worden gebouwd om de veiligheid te waarborgen. 10 jaar eerder bouwen, voor 2020, levert een winst op voor natuur in het Lauwersmeer. Eerder bouwen kost € 42 miljoen extra. Dit kan alleen als de provincies en het rijk meebetalen, blijkt uit het onderzoek.
Stijging waterschapslasten
Wanneer het gemaal alleen voor de veiligheid wordt gebouwd en de provincies hier niet aan meebetalen, stijgen de waterschapslasten met 11%.
In september besluiten de waterschappen en provincies of het gemaal er daadwerkelijk komt.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-

Kuhn GF 6000
1989, P.O.A.
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
Vacatures
Beleidsmedewerker Boomkwekerij
Royal Anthos - Hillegom
Weer
-
Maandag11° / 11°75 %
-
Dinsdag13° / 11°80 %
-
Woensdag12° / 8°70 %










