Illegaal gevangen vogels bij Edese boer
Een boer in gemeente Ede had vele kraaien en kauwen gevangen met vangkooien en kastvallen. Handhavingsambtenaren van provincie Gelderland namen deze vogels, maar ook fazanten, in beslag.
De aangetroffen vogels zijn naar de vogelopvang gebracht. De boer, die geen ontheffing had om de vogels te vangen, kreeg een proces-verbaal. Hij had bij een aantal door hemzelf gevangen kraaien en kauwen de vleugelpennen afknipt en die dieren gebruikt als lokvogel.
Alleen dieren als nakweek van uit gevangenschap gehouden vogels mogen als lokvogel worden gebruikt. De dieren moeten dan geringd zijn met een naadloos gesloten pootring.
Alleen met ontheffing
Het vangen van fazanten - beschermde dieren - is in geen enkel geval toegestaan. Kraaien en kauwen mogen, als zij overlast veroorzaken, verjaagd of met een vangkooi gevangen worden. Dat mag alleen met ontheffing van de provincie.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Kuhn GF8501 schudder
2006, € 6.450
-

Kuhn GF10601TO schudder
2008, € 6.250
-

Lemken Juwel 8 iV 4 schaar ploeg (MID) #517314
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF10601
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










