Klimaatverandering bedreigt plant en dier
Planten en dieren kunnen door klimaatverandering hun aanpassingsvermogen verliezen.
Dat blijkt uit het onderzoek van Marleen Cobben waarop zij 17 april hoopt te promoveren aan Wageningen UR.
De genetische basis van planten en dieren gaat sterk achteruit door het veranderende klimaat waardoor ze kwetsbaarder worden, bijvoorbeeld voor ziektes.
Versnippering van het landschap en verlies van natuurgebieden versnellen de achteruitgang bij de planten en dieren.
Nieuw licht
De computerberekeningen van Cobben werpen een nieuw licht op de gevolgen van klimaatverandering op wilde planten en dieren, stelt Wageningen UR. De mogelijkheden tot aanpassing zijn niet zo groot als verwacht. Daarom zullen planten en dieren zich moeten kunnen verplaatsen.
Volgens Cobben onderstreept de uitkomst van haar onderzoek het belang van behoud of creatie van grote natuurgebieden en verbindingen tussen natuurgebieden. Als verplaatsing wordt geblokkeerd door barrières in het landschap, zal de genetische basis van dier en plant extra snel achteruitgaan.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Allis chalmers D-270
1956, P.O.A.
-

Steyr 6185 CVT
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X370 ZITMAAIER INCL 48A MAAIDEK (HIL) #692964
Gebruikt, € 8.215
-

Fendt 309CAI
2006, P.O.A.
Vacatures
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Zaterdag18° / 5°30 %
-
Zondag14° / 4°20 %
-
Maandag14° / 5°20 %











