F-16 controleert toestand dijken in Groningen
Een F-16 met infrarood-apparatuur controleert morgen en overmorgen de toestand van het Eemskanaal en het Winschoterdiep in provincie Groningen. Dat gebeurt naar aanleiding van het hoge water in januari 2012.
Het verzoek van Waterschappen Noorderzijlvest en Hunze & Aa’s is een vervolg op de ondersteuning tijdens de wateroverlast, begin januari 2012. Dat gebeurde op verzoek van de Veiligheidsregio Groningen.
Vanaf vliegbasis Volkel nam een straaljager met infrarood-apparatuur op 6 en 16 januari de dijk op de korrel. Die beelden boden de waterschappen waardevolle aanvullende informatie over de toestand van de kaden, in het bijzonder het deel bij Woltersum.
Kwel
De beelden maken duidelijk waar kwel uit de achterkant van de dijk stroomt. Kwel is water dat via kleine kanaaltjes door de dijk sijpelt en in de achtergelegen kwelsloot stroomt.
De infraroodbeelden van januari 2012 gaven een goed beeld van de lekkages, vooral uit de kade van het Eemskanaal. De opnames toonden duidelijker dan met het blote oog de precieze locaties van de uitgangen van de waterstroompjes in de dijk.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Valtra voorlader consoles
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-

Deutz-Fahr 11041
2002, P.O.A.
-

Kuhn VARI MASTER 121 (BIE) #690785
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Vrijdag23° / 12°5 %
-
Zaterdag27° / 12°10 %
-
Zondag31° / 15°10 %











