Gelderland: haast bij LOG-verplaatsingen
Gelderlandse gemeenten moet haast maken met opnemen van provinciaal reconstructiebeleid in de bestemmingsplannen. Die waarschuwing komt van Gedeputeerde Staten (GS).
Die versnelling is nodig om agrarische ondernemingen met een provinciale subsidie te verplaatsen naar een landbouwontwikkelingsgebied (LOG). Deze bedrijven liggen meestal in de buurt van kwetsbare natuur.
GS laat dit weten in een notitie die gisteren aan Provinciale Staten is gestuurd. Daarin worden ook 9 beleidsvoornemens genoemd, waaronder het voornemen om geen bouwblokgroottebeleid te voeren. Gedeputeerde Staten wil veehouderijen juist stimuleren tot duurzame ontwikkeling.
VIV regeling
Het college stelt verder voor om geen nieuwe verplaatsingsregeling voor intensieve veehouderijbedrijven (VIV regeling) op te stellen in extensiveringsgebieden.
Alleen in de directe omgeving van Natura 2000 gebieden kan in een specifiek geval nog een mogelijke gesubsidieerde bedrijfsverplaatsing plaatsvinden.
Rivierenland
Voor bestaande bedrijven in niet reconstructiegebieden, met name Rivierengebied, is de GS-opzet dat in de nieuwe structuurvisie kaders komen.
Die worden gesteld voor de ontwikkelingsmogelijkheden voor de intensieve veehouderij. Daarmee geldt dan in de hele provincie hetzelfde beleid.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X147R (EL) #692320
Gebruikt, P.O.A.
-
Kuhn GF 8700
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (HA) #692764
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (WD) #691835
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %