Pluimveeverwerker kost bij Sonac banen
Bij slachtafvalverwerker Sonac in Sumar verdwijnen 3 banen. Het is een gevolg van een reorganisatie na verlies van werk aan een nieuwe verwerker in Wijster, meldt Friesch Dagblad.
Door het terughalen van uitbestede activiteiten wordt het aantal ontslagen beperkt. Deze stap is nodig omdat 6 pluimveeslachterijen dit jaar een verwerker zijn gestart. Sonac verliest daarmee 20% van de aanvoer.
Welke activiteiten terugkomen naar de productielocatie in Sumar, kan Koert Ackerman, als directeur ingredients van moederconcern Vion, niet zeggen. 'Het voorstel ligt nu bij de ondernemingsraad.'
Automatisering productieproces
Ackerman geeft aan dat 8 arbeidsplekken verloren gaan, maar verwacht 5 werknemers aan een andere functie te helpen. Sonac investeert tegelijk ook in automatisering van het productieproces.
In Sumar werken nu 100 mensen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Iseki TM 3217
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X127 (HG) #692301
Gebruikt, € 3.950
-
John Deere Tractor 6155M (EL) #90164
Gebruikt, P.O.A.
-
John Deere Zitmaaier / tuintrekker X117R (MG) #692319
Gebruikt, € 4.148
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Projectmedewerker biodiversiteit
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Medewerker Agrarisch Natuurbeheer
Agrarische Natuurvereniging Oost Groningen - Vlagtwedde, Westerwolde
Weer
-
Donderdag23° / 14°10 %
-
Vrijdag24° / 11°5 %
-
Zaterdag23° / 15°20 %