Kalveren krijgen al meer vast voer
LTO Noord-vakgroep Vleeskalverhouderij stelt dat de blankvleeskalveren in de praktijk al veel meer vast voer krijgen dan de Europese norm.
De vakgroep reageert hiermee op onderzoeker Laura Webb van Wageningen UR. Zij geeft aan dat vleeskalveren vanuit dierenwelzijn meer vast voer moeten krijgen. Webb baseert zich hierbij op eigen onderzoek.
Volgens Fije Visscher van de vakgroep zit de kalverhouderij in Nederland al veel hoger dan de Europese norm. Blankvleeskalveren van 8 weken oud moeten hierbij minimaal 50 gram vast voer krijgen en die van 20 weken oud minstens 250 gram.
Gemiddeld
'Als je uitgaat van 120 kilogram brok, 200 kilogram maïs en 9 kilogram stro, kom je in de mestperiode gemiddeld uit op 1,7 kilogram vast voer per dag', stelt Visscher.
De onderzoekers geven aan dat bij hen bekend is dat in de Nederlandse kalverhouderij over het algemeen meer vast voer wordt gevoerd dan de Europese richtlijn.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6830 trekker (BEN) #87517
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 125 trekker (BEN) #782583
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

Lely Lotus 900 schudder
2008, € 8.950
Vacatures
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Financieel administratief medewerker agrarisch
Wageningen Universiteit/ Wageningen University - Meijel, Peel En Maas
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Weer
-
Maandag20° / 9°10 %
-
Dinsdag20° / 10°10 %
-
Woensdag22° / 12°60 %










