Voorweken verbetert fosfaatefficiëntie
Het voorweken van graan met warm water en het voeren van warme brij geeft een verbetering van de fosfaatefficiëntie. Ook verlaagt het de voederconversie.
Dat stelt Achim Tijkorte, specialist bijproducten van ForFarmers. Voorweken is het malen van grondstoffen en vervolgens mengen met water, al dan niet in combinatie met een bijproduct. Het mengsel blijft minimaal 8 uur en maximaal 24 uur staan en wordt elke dag opnieuw aangemengd.
Fosfaat
Volgens Tijkorte kan een varkenshouder door het voorweken besparen op aanvoer van fosfaat. Dit is afhankelijk van het aandeel granen in het rantsoen. Bij 35% granen in het rantsoen is er 5% te besparen op aanvoer van fosfor.
Het voorweken moet niet langer plaatsvinden dan maximaal een etmaal. De vorming van azijnzuur gaat na deze periode ten koste van de smakelijkheid van het aangeweekte voer.
• Lees meer hierover deze zaterdag in Nieuwe Oogst, vakkatern Veehouderij
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

JOHN DEERE 3039R COMPACTTREKKER (REU) #694696
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 165 (BRU) #695499
Gebruikt, P.O.A.
-

Holaras Jumbo HK kuilverdeler
2024, P.O.A.
-

Fendt 728 Gen7 Power-Plus Setting 2
2024, P.O.A.
Vacatures
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Onderzoeker Agro-ecologie en Biodiversiteit
Louis Bolk Instituut - Bunnik
Weer
-
Zondag20° / 13°0 %
-
Maandag22° / 12°5 %
-
Dinsdag22° / 12°5 %











