Vorstschade nog onduidelijk
Fruitadviseur Erik Buitenhuis van EB Fruitprojects vindt het nog te vroeg om iets te kunnen zeggen over de mate van vorstschade op de Nederlandse fruitbedrijven.
In de praktijk komt de adviseur wel bruine en zwarte knoppen tegen op perenpercelen. 'Maar ik heb nog geen duidelijk beeld wat de gevolgen daarvan zijn voor de opbrengsten.' Volgens Buitenhuis lijkt de vorstschade in appels op het eerste gezicht mee te vallen.
Als fruitadviseur begeleidt Buitenhuis ook telers in Oost-Europa. In Roemenië maakte hij vorig jaar temperaturen mee van 30 graden onder nul. 'Daar was toen niet of nauwelijks sprake van vorstschade', geeft hij aan.
Goede winterrust
'Voor een belangrijk deel had dat te maken met een goede winterrust. Bomen kunnen vaak veel beter tegen de vorst als de ontwikkeling stilstaat. In Nederland kwam de activiteit echter al vroeg op gang door de hoge temperaturen in december en januari. Fruitbomen zijn dan veel kwetsbaarder', weet Buitenhuis.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Pottinger schudder HIT 17160HT
2024, P.O.A.
-
Case IH PUMA 165MC
2019, P.O.A.
-
Grasshopper 526V52 Zeroturn
Gebruikt, P.O.A.
-
Gewichtblok 1450 kg TOP
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Campagne Marketeer
LTO Bedrijven - Wageningen, Nederland
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Maandag23° / 12°0 %
-
Dinsdag25° / 11°0 %
-
Woensdag24° / 13°5 %