Meer meetmelk per koe zonder Nutex
Een groep van enkele tientallen melkveehouders voerde tot augustus op aanvraag van FrieslandCampina speciaal Nutex-krachtvoer om een andere melksamenstelling te verkrijgen.
Nadat zij in augustus over moesten schakelen naar een andere mix, nam de melkproductie iets af, maar steeg het melkvet fors en melkeiwit enigszins.
Het melkvet steeg gemiddeld 10% op de deelnemende bedrijven nu zij niet meer Nutex voeren. Het melkeiwit ligt gemiddeld 1,5% hoger. De meetmelk productie steeg hierdoor met 1% per koe gemiddeld.
Melkmineralen
Na het stoppen van het voeren van Nutex zijn melkmineralen in het rantsoen opgenomen. Voor conclusies over de effecten is het nog te vroeg.Wel nemen de deelnemers een verandering waar in de hardheid van de klauwen: de hardheid neemt toe.
Over 3 maanden worden de eerste halfjaarcijfers openbaar en is waarschijnlijk meer te zeggen over de effecten van het sturen op merkmelk.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Tractorbumper 800 kg
Gebruikt, P.O.A.
-

Deutz Fahr KM5.26 achtermaaier
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 6M 185 trekker (HEN) #693693
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (MOL) #777841
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Maandag13° / 2°35 %
-
Dinsdag15° / 1°10 %
-
Woensdag16° / 1°10 %











