Gratis Betacal voor bietentelers
Om de afzet van Betacal te stimuleren stelt Suiker Unie vanaf 2012 de kalkmeststof gratis beschikbaar aan telers van suikerbieten.
Betacal is een kalkrijk restproduct uit de suikerverwerking. De hoeveelheid van de meststof die bietentelers bij Suiker Unie gratis mogen afnemen komt overeen met het geleverde kwantum aan suikerbieten.
'Het houdt ongeveer in dat bietentelers die normaal 600 ton suikerbieten afleveren, 1 vracht Betacal Flow gratis kunnen afnemen. Bij een grotere afname rekenen we de marktprijs', vertelt Jan Willem van Roessel van Cosun.
Minder aantrekkelijk
Van Roessel erkent dat de maatregel is genomen om de hoeveelheid geproduceerde Betacal bij de fabriek beter kwijt te raken. Sinds de gedeeltelijke vrijstelling voor de fosfaat in Betacal is komen te vervallen is de meststof minder aantrekkelijk voor de akkerbouw.
Vanaf de campagne in 2013 gaat Suiker Unie kosten in rekening brengen voor de afzet van Betacal. Bietentelers die de meststof niet afnemen moeten vanaf dat moment als compensatie voor de afzetkosten 50 cent per ton geleverde suikerbieten betalen.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

New Holland T4.100 N
2025, P.O.A.
-

Valtra S 353
Gebruikt, P.O.A.
-

Grasshopper 524V42 Zeroturn
2020, P.O.A.
-

JOHN DEERE 4066R COMPACTTREKKER (HIL) #781269
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Weer
-
Donderdag9° / 2°5 %
-
Vrijdag9° / 1°5 %
-
Zaterdag8° / 1°15 %










