Kosten boeren lager door aanpak monopolies
Monopolies van toeleverende bedrijven moeten worden aangepakt om de kosten voor boeren omlaag te brengen. Dat staat in een rapport van het Europees Parlement.
De kosten voor boeren van energie, zaden, kunstmest en veevoer zijn in de periode 2000 tot 2010 met bijna 40% gestegen. Dat stelt de Franse Europarlementariër José Bové in zijn rapport dat door het Europees Parlement is aangenomen.
Monopolieposities in de agri-business moeten worden aangepakt, stelt Bové. Met name in de kunstmestindustrie zou dit een opdrijvend effect op de prijzen hebben. Een systeem van monitoring en boetes moet oneigenlijke praktijken bij toeleverende bedrijven aanpakken.
Inkomens verzwakt
Verder wil het Parlement dat er meer onderzoek komt naar efficiënter werken op de boerderij en dat het energiegebruik meer transparant wordt. De stijgende kosten heeft de boereninkomens en de mogelijkheid tot investeren verzwakt, stelt het Parlement.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Case IH PUMA 185 CVX
2014, P.O.A.
-

John Deere 3046R compacttrekker (ZUI) #777852
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (BEN) #781584
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere 1570 (WOL) #694264
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Managementassistent faunabeheer
FBE Flevoland en FBE Utrecht - Lelystad En Renswoude
Proeftechnisch specialist kasklimaat
Wageningen University & Research - Wageningen
Financieel Administratief Medewerker Agrarisch
Wageningen University & Research - Wageningen
(Senior) Consultant Transitie Landelijk gebied
Deloitte Nederland - Amsterdam
Weer
-
Zaterdag20° / 7°5 %
-
Zondag18° / 8°10 %
-
Maandag12° / 6°30 %











