Bedrijfsbezoek voor wormmiddel paarden
Een dierenarts mag niet zomaar recepten voor bijvoorbeeld wormmiddelen bij paarden uitschrijven. Hiervoor moet de situatie op het bedrijf in beeld zijn.
Dat stelde het ministerie van EL&I vorige maand in een factsheet rond diergeneesmiddelengebruik in de ura (uitsluitend op recept afleveren)-categorie, zoals wormmiddelen.
Bij het uitschrijven van het recept voor wormmiddelen moet de dierenarts bekend zijn met de situatie op het bedrijf, om het nut en de noodzaak van de middelen in beeld te hebben. Indien nodig moet de dierenarts het bedrijf bezoeken. De bevindingen op het bedrijf moeten schriftelijk worden vastgelegd en de dierenarts stelt een behandelplan op.
Dit is niet nodig wanneer de dierenarts het bedrijf goed kent. De dierenarts is verantwoordelijk voor uitschrijven van de recepten.
Jaarlijks bezoek
Ook mag de dierenarts voor maximaal één jaar recepten uitschrijven. Daarna moet de dierenarts opnieuw de beoordeling maken of het recept nodig is. Mocht die in de tussentijd niet op het bedrijf zijn geweest, is een nieuw bezoek nodig.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners


Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
John Deere X147R zitmaaier (KOU) #65699
Gebruikt, € 4.999
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
-
JOHN DEERE X127 ZITMAAIER (HAE) #692668
Gebruikt, € 3.950
-
Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Medewerker Akkerbouw
Landbouwbedrijf Oosthof - Rilland
Redacteur Business & Markten
Nieuwe Oogst - Zwolle, Nederland
Stagiair(e) Redacteur Akker- en Tuinbouw
Nieuwe Oogst - NL
Stagiair(e) Redacteur Agrarische Markten
Nieuwe Oogst - NL
Veldmedewerker Pacht Provinciale gronden (16-24 uur)
Provincie Fryslân - NL
Weer
-
Dinsdag17° / 6°30 %
-
Woensdag17° / 6°5 %
-
Donderdag15° / 9°5 %