Paniek om Duitse kip overdreven
De Consumentenbond nuanceert de paniekverhalen over Duitse kippenvlees dat vol zouden zitten met ESBL- en MRSA-bacteriën. Kip kan gewoon worden gegeten, meent de bond.
Duitse of Nederlandse kip is veilig om te eten zolang het vlees goed verhit is en de bereider zijn handen en het keukengerei goed wast. Dit geldt overigens altijd voor het bereiden van kippenvlees.
Het is al langer bekend dat kip is besmet met ESBL’s en het maakt niet uit in welke supermarkt dit wordt gekocht. Zelfs 84% van de biologische kip heeft ESBL-bacteriën, zegt de Consumentenbond in de Telegraaf.
Antibioticagebruik
De pluimveesector is hard bezig om het antibioticagebruik terug te dringen. Dit jaar moet een reductie van 50% zijn behaald ten opzichte van 2009.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners

Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
GA7301
Gebruikt, € 5.500
-
Claas Tractor Arion 530 (LH) #181171
Gebruikt, P.O.A.
-
Alltrec Professionele zitmaaier / tuintrekker 4810T (HG) #21051
Gebruikt, € 62.500
-
Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
Vacatures
Toezichthouder Stikstof
Recruitment Marketeers - NL
Weer
-
Zaterdag22° / 5°0 %
-
Zondag23° / 7°0 %
-
Maandag23° / 8°0 %