Wetterskip Fryslân staat op scherp
Wetterskip Fryslân besluit vandaag of het nodig is retentiegebieden onder water te zetten. Daarmee probeert het waterschap het waterpeil in de Friese boezem te beheersen.
Dit is nodig om de wateroverlast zo veel mogelijk te beperken. Het gaat om de Soestpolder bij Burgum, Mildam bij Heerenveen, de polder Kinderman bij Valom en de polder Eiland Oost bij Grou. Deze polders zijn speciaal aangelegd om bij extreem hoog water te fungeren als berging voor het overtollig water.
In De Putten loopt het water sinds vanochtend over de kade. In dit gebied worden 2 boerderijen bedreigd. In overleg met de boeren neemt het waterschap maatregelen.
Waddenzee
Het hoogste waterpeil in Noordoost-Friesland lijkt voorlopig bereikt. De komende 48 uur blijft het water nog hoog, omdat er geen water gespuid kan worden op de Waddenzee.
• Klik www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1595274&h=Wateroverlasthier voor het wateroverlastdossier.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 (MOL) #145089
Gebruikt, P.O.A.
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
JOHN DEERE 4066M COMPACTTREKKER (HIL) #694697
Gebruikt, P.O.A.
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER (LIE) #692279
Gebruikt, € 6.793
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %
-
Maandag27° / 12°0 %