Gemalen Flevoland draaien op volle toeren
De gemalen in Flevoland draaien op volle toeren. Het hoge water heeft ertoe geleid dat alle 7 gemalen 24 uur per dag aanstaan om het water af te voeren. Dat meldt De Stentor.
Normaal gesproken draaien deze gemalen alleen 's nachts. Nu draaien ze de hele dag en zelfs het Wortmangemaal, dat op diesel draait, is aangezet.
Samen verwerken de gemalen op dit moment 15 miljoen kubieke meter water per dag. Dat wordt afgezet in de randmeren: het IJmeer, Markermeer en het IJsselmeer. Normaal gesproken wordt er 2 miljoen kubieke meter per nacht verwerkt. Dat is momenteel dus meer dan 7 keer meer.
September
Het is sinds gisteren dat alle gemalen de hele dag doorwerken. Dat gebeurt gemiddeld eens per maand, maar in een natte periode vaker dan in tijden van droogte. September van afgelopen jaar was zo'n natte periode. Dat was ook de laatste keer dat het Wortmangemaal is ingezet.
• Klik www.nieuweoogst.nu/scripts/edoris/edoris.dll?tem=LTO_TEXT_VIEW&doc_id=1595274&h=Wateroverlasthier voor het wateroverlastdossier.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
JOHN DEERE X380 ZITMAAIER - 54A MAAIDEK (ZUI) #692959
Gebruikt, € 8.545
-
JOHN DEERE X107 ZITMAAIER (STE) #49806
Gebruikt, € 3.289
-
Vicon Fanex 903
2016, P.O.A.
-
John Deere 6175R trekker (SOM) #64452
Gebruikt, € 72.500
Vacatures
Administratief medewerker akker-, land- of tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
"Wij zoeken jou, natuurlijk!" Een gedreven veldmedewerker met oog voor gezonde landbouw.
Coöperatie Natuurrijk Limburg - Roermond
Meewerkend voorman/-vrouw teelt
IBN - Beugen
Weer
-
Zaterdag25° / 12°5 %
-
Zondag25° / 12°5 %
-
Maandag27° / 12°0 %