Minder inkomen door afschaffen quotum
Het inkomen op akkerbouwbedrijven daalt met 5 tot 7% als de suikerquotering wordt afgeschaft en de importtarieven voor suiker verlagen.
Dit blijkt uit een rapport van het LEI over de economische gevolgen van het afschaffen van het suikerquotum.
Het ministerie van EL&I gebruikt het rapport om een gefundeerd standpunt in te nemen over het te volgen EU-suikerbeleid vanaf 2016.
Het LEI gaat ervan uit dat na afschaffing van het quotum en verlagingen van de importtarieven de suikerproductie in Nederland kan toenemen met 10%. Het areaal suikerbieten kan daardoor in 2020 gelijk zijn aan het huidige areaal van ongeveer 70.000 hectare.
Hogere omzet
Ondanks de daling van inkomsten op de primaire bedrijven, gaat het LEI ervan uit dat de omzet van het totale akkerbouwcomplex, inclusief de suikerverwerkende industrie, in Nederland toeneemt. Dat geldt ook voor de werkgelegenheid.
Door toenemende welvaart stijgt naast de productie ook de consumptie van suiker. Op de wereldmarkt zullen de prijzen instabiel zijn door het fluctuerende aanbod en de lagere voorraden.
Armste productielanden
Bij het afbouwen van marktbescherming zijn volgens het LEI vooral de armste productielanden het slachtoffer. Als ze het voordeel van lage invoertarieven kwijtraken, kunnen deze landen niet meer concurreren met efficiëntere suikerrietlanden als Brazilië.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Same Silver 90 trekker (MID) #778785
Gebruikt, P.O.A.
-

Fendt 409 Vario
2006, P.O.A.
-

Rumptstad Stoppelploeg
Gebruikt, P.O.A.
-

Gewichtblok 450 KG ECO
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Ondernemer/ Bedrijfsleider Fruitteelt (met participatie mogelijkheid)
Landgilde - Goirle
Vakspecialist / Docent Teelt
Lentiz MBO Middelharnis - Sommelsdijk
Medewerker schadeverzekeringen
Vereinigte Hagel agrarische verzekeringsmaatschappij - Smilde, Midden-Drenthe
Directeur
BoerenNatuur Zuid-Hollandse Delta - Westmaas, Nederland
Duurzaamheidsadviseur agrarische sector
EVO Kompas - Oirschot
Weer
-
Dinsdag25° / 15°20 %
-
Woensdag24° / 17°50 %
-
Donderdag19° / 12°70 %











