Rabo: meer volatiliteit op suikermarkt
Analisten van de Rabobank verwachten dat grote suikerproducenten binnen de EU alleen maar groter zullen worden na 2015.
In een rapport van de Rabobank presenteren de analisten een aantal scenario’s voor de Europese suikerindustrie als na 2015 het huidige suikerbeleid wordt losgelaten. De dynamische wereldmarkt zal door het loslaten van de productieregulering meer invloed krijgen op de Europese markt.
De verwachting is meer volatiliteit ofwel variatie in prijsniveau. Als er veel vraag is, stijgen de suikerprijzen en zal de EU de verwerkingscapaciteit willen opvoeren. Ook is er dan behoefte aan importsuiker om te voldoen aan de Europese vraag.
Importsuiker
Op het moment dat er veel aanbod is, dalen de suikerprijzen vrij snel. De kans op concurrentie van importsuiker neemt dan ook toe. Door de lage prijzen zullen telers van suikerbieten geneigd zijn over te stappen op andere gewassen.
Volgens de analyse van de Rabobank behouden grote suikerproducenten minimaal hun marktaandeel binnen de EU. Voor kleinere producenten is de toekomst onzekerder, vooral als ze gevestigd zijn in gebieden met veel alternatieven voor de bietenteelt.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
Lely Splendimo 320FC
2014, € 8.850
-
John Deere Tractor 6 250R TREKKER (RL) #26714
Gebruikt, P.O.A.
-
INO zijklepelmaaier MKS Plus 225
2020, P.O.A.
-
New Holland T6080
Gebruikt, € 39.900
Vacatures
Transportplanner voor paardenmest (m/v)
Walkro Grondstoffen BV - Columbusweg, 5927, 5928 Venlo, 5927, 5928
Vacature businessmanager Poultry Expertise Centre/ Calf Expertise Centre (PEC/ CEC) 0,8 – 1 fte
Poultry Expertise Centre - Barneveld, Nederland
Ondernemende adviseur / Teamleider AGRO
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Strategisch adviseur agro
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Adviseur ruimtelijke ontwikkeling en milieu
Aelmans Adviesgroep - Baexem, Leudal
Weer
-
Maandag8° / 0°10 %
-
Dinsdag5° / -3°10 %
-
Woensdag6° / -6°10 %