Vraag diepvriesproducten aardappel stijgt
De verwachting is dat de wereldwijde vraag naar diepgevroren aardappelproducten als frites het komend jaar 5% stijgt.
Wereldwijd wordt in omvang zo’n 2,3 miljoen ton diepvriesproducten van aardappelen omgezet. Volgens het Amerikaanse landbouwministerie stijgt de vraag komend jaar naar zo’n 2,4 miljoen ton.
Het ministerie baseert die prognose op de economische groei in landen die een belangrijke rol spelen bij de import van verwerkte aardappelen. Ook is sprake van een toename van het aantal fastfoodrestaurants in vooral de tot dusver kleinere markten.
Export verdubbeld
Zelf verwacht Amerika 5% meer export van vooral ingevroren frites. Belangrijke afzetlanden zijn Mexico, de Filippijnen, Brazilië, Japan en China. De afgelopen 10 jaar verdubbelde de export vanuit Amerika.
Het belangrijkste aanvoerland voor Brazilië is tot dusver Argentinië. Met name de import vanuit de Europese Unie naar Zuid-Amerika steeg afgelopen jaar vanwege een gunstige wisselkoers.
Eigen productie opvoeren
Westerse fastfoodketens drijven de consumptie van frites in China en Japan snel omhoog. De grootste leverancier van diepgevroren patat in Azië is vooralsnog Amerika. Wel doet China er alles aan om de eigen productie van grondstof voor de fritesindustrie in sneltempo op te voeren.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners



Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-
New Holland T5.95 DualCommand
2012, P.O.A.
-
Rumptstad Ploeg RPV140-480 Variabel (4+1) wentelploeg (HG) #130235
Gebruikt, P.O.A.
-
McCormick Farmall F267
Gebruikt, P.O.A.
-
Fendt 724 S4 Profi Plus
2018, P.O.A.
Weer
-
Zondag19° / 7°0 %
-
Maandag20° / 6°10 %
-
Dinsdag22° / 7°10 %