Beregenen om te kunnen rooien
Verschillende akkerbouwers in met name Oostelijk Flevoland beregenen deze week hun aardappelen en uien voordat ze gaan rooien.
De noodzaak om te beregenen heeft alles te maken met de problemen met regenwormen die dit jaar weer de kop opsteken.
Jacco Langebeeke, teeltadviseur voor Agrifirm, in Flevoland legt uit dat door de vele neerslag van afgelopen groeiseizoen de regenwormen bovenin de bouwvoor zijn blijven zitten. ‘De wormen zorgen met het droge weer van nu voor verklitting van de grond en daardoor ontstaan grote kluiten die het rooien lastig maken.’
Met name Flevoland
De problemen met regenwormen lijken met name voor te komen in Flevoland op zowel zware als de wat lichtere kleigronden. Gediepploegde percelen hebben geen last, vertelt Langebeeke.
De adviseur van Agrifirm heeft wel de indruk dat percelen waar de afgelopen jaren veel gewerkt is met gips en compost voor structuurverbetering nu minder problemen geven.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Burma 11-275
Gebruikt, € 1.500
-

JOHN DEERE Z370R ELECTRIC ZERO TURN 42" (DAT) #690527
Gebruikt, P.O.A.
-

Kuhn GF 17012 schudder
Gebruikt, € 34.000
-

Kuhn GF8501 TO schudder
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Gezocht; Allround bedrijfsleider Veen-natuurmelkveebedrijf
Stichting VIP Hegewarren - Oudega, Smallingerland
Weer
-
Maandag9° / 4°10 %
-
Dinsdag10° / 6°10 %
-
Woensdag9° / 4°20 %











