Afspraak over niet rooien verboden
Aardappeltelers mogen niet met elkaar afspreken om een gedeelte van het gewas in de grond te laten zitten. Dat stelt een Deense rechtbank in een vonnis tegen een telersorganisatie.
De organisatie van Deense aardappeltelers DKK, waarbij zo’n 200 telers zijn aangesloten, had in 2008 opgeroepen om 10% van de aardappelen niet te rooien. Dat zou kunnen zorgen voor een betere prijsvorming.
Waarschuwingen
Na een klacht van de mededingingsautoriteit kwam de zaak voor de rechter. Die veroordeelde de DKK tot een boete van € 65.000 onder verwijzing naar eerdere waarschuwingen van de mededingingsautoriteit.
De voorzitter van de telersorganisatie moet zelf ook nog eens een boete van € 3.500 betalen. Hij had in een tv-programma de oproep in het openbaar herhaald.
Hoger beroep
De aardappeltelers leggen zich niet neer bij de veroordeling. Volgens een juridisch adviseur van DKK wordt nog deze week hoger beroep aangetekend.
Bekijk meer over:
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6130R AP 40 km (ZIJ) #704777
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X350R ZITMAAIER 42" (STE) #781573
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X940 COMPACTTREKKER 54" AUTO CONNECT (REU) #781630
Gebruikt, P.O.A.
-

800 kg tractorbumper (zwart)
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Dinsdag22° / 12°0 %
-
Woensdag28° / 10°0 %
-
Donderdag32° / 15°0 %











