Neerwaartse trend op eiermarkt houdt aan
De markt voor eieren zet de neerwaartse trend deze week verder voort, al lijkt het tempo van de dalingen geleidelijk af te nemen. Het is de elfde prijsdaling op rij.
De industrieprijs voor scharreleieren komt deze week uit op 2,03 euro per kilo. Dit is 0,07 euro lager dan een week eerder. Ook de prijs voor kooieieren levert iets in en zakt naar 1,62 euro per kilo (-0,03 euro). Daarmee zet de neerwaartse trend door, al is de stap omlaag kleiner dan in de voorgaande week.
Binnen de segmenten witte en bruine scharreleieren is het beeld eensgezind negatief. In de lichtere sorteringen komt de prijsdaling uit op 0,30 tot 0,40 euro per honderd stuks, terwijl bij de zwaardere eieren de afname oploopt tot circa 0,60 euro per honderd stuks.
Markt zoekt naar bodem
Hoewel de prijzen lager zijn dan in dezelfde week van 2025, valt op dat bij witte scharreleieren de maatsorteringen 44-45 tot en met 62-63 het prijssteunniveau van vorig jaar naderen. In die periode bodemde de markt uit en werd weg omhoog weer gevonden. De bodem lag toen voor de kleinere maten op ruim 10 euro per honderd stuks. Voor de maat 62-63 en de grootste maten was dit respectievelijk 14 en 16 euro.
Zowel de kleinere eieren (maat 43-44 en lager) als de grotere (maat 64-65 en hoger) zijn inmiddels al door het prijssteunniveau van 2025 gezakt. De vraag is nu wanneer de vrije val omslaat in stabilisatie of wellicht een stijging. Voor bruine scharreleieren zien we deze zwakte vooralsnog alleen bij de categorieën 44-45 en kleiner.
Europese eieren duurst
Wanneer we wereldwijd kijken, dan zien we dat Europese eieren al langere tijd meer opleveren dan in andere landen. Het gewogen gemiddelde aan eierprijzen binnen Europa ligt volgens de Europese Commissie op 263 euro per 100 kilo. In de Verenigde Staten is dit iets meer dan 70 euro en in India ongeveer 80 euro. Ook Brazilië heeft gemiddeld goedkopere eieren: circa 145 euro per 100 kilo.
Eerder waren de prijzen in de Verenigde Staten nog het duurst, met een piek aan het begin van 2025. Cijfers van de Europese Commissie laten zien dat de prijs in de loop van het jaar volledig is ingezakt, waardoor Europese eieren sinds eind 2025 het meeste opleveren.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

John Deere 6 215R trekker (ETT) #90162
Gebruikt, P.O.A.
-

Kverneland LB 100-200 4 schaar (HAE) #145326
Gebruikt, € 23.500
-

JOHN DEERE X107 ZITMAAIER MY 2026 (HIL) #781556
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE 6230 TRACTOR (OLD) #706375
Gebruikt, P.O.A.
Vacatures
Verkoper Binnendienst Glastuinbouw
KaRo BV - Zwaagdijk, Noord-Holland,
Accountmanager Organische Bodemverbeteraars
Comgoed B.V. - NL
Projectmedewerker BoerenNetwerk – Natuurinclusieve Landbouw
Wij.land - Abcoude
Teamleider instroom kwekerij
IBN - Schaijk
Senior Adviseur Gewassenverzekeringen
AgriVer U.A. - Zoetermeer
Weer
-
Woensdag26° / 20°0 %
-
Donderdag22° / 16°0 %
-
Vrijdag23° / 14°5 %

















