Ondanks steunpakket geen lagere brandstofprijzen

Het kabinet komt met een steunpakket van bijna 1 miljard euro om de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te verzachten. Een verlaging van de brandstofprijzen zit er echter niet in. Dat meldt de NOS op basis van bronnen.

Er komt een steunpakket van krap 1 miljard euro om de gevolgen van de Iranoorlog op te vangen, maar lagere brandstofprijzen zitten er niet in.
© Twan Wiermans

De ministerraad spreekt vrijdag over de voorstellen. Daarna zal er bij de oppositie steun moeten worden gevonden.

In plaats van het verlagen van de brandstofprijzen kiest het kabinet onder meer voor een halvering van de motorrijtuigenbelasting voor grijze kentekens tot het einde van dit jaar. Daarnaast gaat de maximale onbelaste reiskostenvergoedingen voor werknemers omhoog. Verder komen er isolatiesubsidies voor woningen en groentesubsidies voor bedrijven.


Duitsland en Ierland wel

Andere Europese landen als Duitsland en Ierland kozen deze week wel voor het verlagen van de accijnzen op brandstoffen. Maar de Nederlandse regering staat op het standpunt dat dit te veel kost. En het zou weinig opleveren voor degenen die het hardst worden getroffen door de prijsstijgingen als gevolg van de onrust in het Midden-Oosten.

Om huishoudens te steunen die nu al kampen met energiearmoede, stopt het kabinet 50 miljoen euro extra in het energienoodfonds.

Lees ook

Marktprijzen

Meer marktprijzen

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Maandag
    13° / 2°
    35 %
  • Dinsdag
    15° / 1°
    10 %
  • Woensdag
    16° / 1°
    10 %
Meer weer