Actiedag toont kracht van het platteland
In het Gelderse Voorthuizen stond afgelopen weekend de kracht van het platteland centraal. Boeren en burgers kwamen daar samen tijdens de actiedag Red het Platteland. 'Omdat de zorg leeft of het platteland wel op een goede manier kan worden behouden', licht voorzitter Wim Brouwer van LTO Gelderse Vallei toe.
De bijeenkomst was een initiatief van de Vakbond voor Plattelandsbewoners en Agractie, LTO Gelderse Vallei was betrokken bij de organisatie. Ook de jonge boer was goed vertegenwoordigd. 'Wij staan hier namens het AJK om ons aan de burger te laten zien', zegt bestuurslid Joël Buitink van Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK) Stroe-Wekerom. 'We moeten met zijn allen voor de toekomst van de jonge boer strijden, want dat is hard nodig.'
Tijdens de actiedag kwamen verschillende sprekers en debatten voorbij en het platteland werd uitgebreid gevierd. 'Echt een plattelandsdag met het geluid dat we ertoe doen. We hebben dit in heel korte tijd mogelijk gemaakt. Dat is de kracht van het platteland', concludeert Brouwer.
'Ik heb mensen uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Noord-Brabant en de Achterhoek gesproken', vertelt Buitink. 'Het is toch mooi dat we zo'n binding met het hele land hebben.'
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader met console
Gebruikt, P.O.A.
-

Pottinger Novacat 301 AlphaMotion ED PRO
2025, € 28.166
-

New Holland TN75S (DRO) #717697
Gebruikt, € 23.000
-

Evers 11 tands (BRU) #776608
Gebruikt, € 950
Vacatures
Administratief medewerker Akker,- Land of Tuinbouw
Wageningen University & Research - Wageningen
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Weer
-
Dinsdag14° / 5°30 %
-
Woensdag11° / 7°70 %
-
Donderdag12° / 4°20 %

















