Goede prijzen zijn bittere noodzaak voor belichte tomatenteelt

Teeltspecialist Richard Volkering van glasgroentekwekerij The Valley in het Zuid-Hollandse De Lier is tevreden over de productie van de trostomaten in de belichte teelt. Ook de prijsvorming is redelijk tot goed vanwege extra vraag door de problemen met noodweer in Zuid-Europa.

De prijzen van trostomaten in de belichte teelt zijn goed, zegt teeltspecialist Richard Volkering van The Valley in De Lier.
© Thierry Schut

'We merken dat we op dit moment met de tomaten in een vraagmarkt zitten vanwege de beperkte aanvoer uit vooral Spanje', zegt Volkering. 'Er wordt aan het geoogste product getrokken en dat is een teken dat de afzet vlot verloopt. De prijzen zijn zeker niet slecht, maar hadden naar mijn gevoel nog beter kunnen zijn.'

Volkering stelt dat de goede prijzen geen overbodige luxe zijn, maar eerder bittere noodzaak. 'Het is ongekend hoe de kosten maar blijven stijgen. Vooral door de uitgaven aan arbeid en elektriciteit is de teelt nauwelijks nog betaalbaar.' Op de teeltlocatie Red Valley in De Lier begon The Valley al voor de kerst met de oogst van de eerste belichte trostomaten van dit seizoen.


Groot fusiebedrijf

The Valley is als fusiebedrijf van vier grote glasgroentekwekerijen ontstaan in 2023. Het bedrijf heeft voor de teelt van vooral tomaten zes vestigingen in het Westland en één vestiging op Voorne-Putten. De locatie Red Valley is 10,5 hectare groot en wordt volledig gebruikt voor de belichte teelt. Op andere locaties begint de oogst van onbelichte trostomaten begin april, schat Volkering.



Met een schaartje knipt de glastuinder een mooie tros roodgekleurde tomaten los van de plant. Over de opbrengsten in de belichte teelt is hij goed te spreken. 'Eigenlijk is de productie boven verwachting, want de groeiomstandigheden waren met een periode van sneeuwval in de voorgaande weken niet bijzonder. Mogelijk heeft dit te maken met het nieuwe tomatenras Showvine dat wij voor het eerst telen.'

De belichte teelt bij The Valley loopt normaal door tot oktober, maar eindigt dit jaar in week 20. Volkering zegt dat het de bedoeling is om de kassen van Red Valley in De Lier veel eerder dan normaal leeg te zetten, omdat op de betreffende locatie wordt overgestapt op een nieuw teeltschema.

Bekijk meer over:

Lees ook

Laatste nieuws

Nieuwste video's

Kennispartners

Meest gelezen

Nieuw op MechanisatieMarkt.nl

Meer advertenties

Vacatures

Weer

  • Vrijdag
    7° / 0°
    80 %
  • Zaterdag
    11° / 6°
    70 %
  • Zondag
    11° / 9°
    80 %
Meer weer