Dit vinden boeren van de nieuwe landbouwminister Jaimi van Essen
Agrariërs reageren wisselend op de voordracht van Jaimi van Essen (D66) als minister van Landbouw. Waar de een hem een kans wil geven, is de ander al het vertrouwen in de politiek verloren. We vroegen verschillende boeren naar hun mening.
Melkveehouders Wil en Miranda Peek uit IJsselstein maken zich zorgen. Ze vragen zich af welke kant gaan het opgaat. De Utrechtse ondernemers hopen dat Van Essen 'eerst eens goed naar de boeren gaat luisteren, over voedselzekerheid na gaat denken en met reële cijfers gaat werken'.
Daarnaast heeft D66 Femke Wiersma alleen maar afgekraakt, vinden de melkveehouders. Zij vinden dat ze goede dingen heeft gedaan. Wil en Miranda Peek hebben er geen vertrouwen in. Eigenlijk hebben ze in geen enkele minister vertrouwen, zeggen ze.
'Toen ik het voor het eerst hoorde schrok ik natuurlijk wel een beetje', herinnert melkveehouder Naomi Mae Poppinga uit het Friese Beesterzwaag zich. 'Hij is van D66 en dat is verder prima, maar zijn achtergrond ligt wel op energie en klimaat. Ik hoop dat het goed samen kan gaan met de landbouw.'
Verder hoopt Poppinga dat Van Essen zich goed gaat inlezen en naar de perspectieven van jonge boeren kijkt. 'Niet op het kantoor het beleid verzinnen, maar in praktijk kijken wat er al gebeurt en daar beleid op baseren.'
De eerste reactie van melkveehouder Jarno Benschop uit Benschop was 'oeh, D66, kon dat nou niet beter'. De Utrechtenaar hoopt dat de nieuwe landbouwminister 'verlichting, zekerheden en duidelijkheid' kan bieden.
'Laten we eerst de problemen oplossen voordat we weer nieuwe problemen gaan openbreken, zoals het Utrechts Programma Landelijk Gebied. Op voorhand sta ik ervoor open om eens met hem te kijken of we oplossingen kunnen gaan verzinnen. We gooien niet gelijk de deur dicht', besluit Benschop.
Bekijk meer over:
Lees ook
Marktprijzen
Meer marktprijzen
Laatste nieuws
Nieuwste video's
Kennispartners
Meest gelezen
Nieuw op MechanisatieMarkt.nl
-

Voorlader
Gebruikt, P.O.A.
-

Frontgewicht 1050KG
Gebruikt, P.O.A.
-

John Deere Z997R incl 72RD Maaidek (BIE) #690365
Gebruikt, P.O.A.
-

JOHN DEERE X147R ZITMAAIER (HIL) #335633
Gebruikt, € 5.168
Vacatures
Voorzitter vakgroep Geitenhouderij
LTO Nederland - NL
Bestuurslid Vakgroep Konijnenhouderij
LTO Nederland - NL
Directeur Verenigingsbureau VAB
VAB - NL
Veldcoördinator en ecologisch medewerker Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Projectleider
Boerennatuur Noordwest Overijssel - Staphorst
Weer
-
Vrijdag3° / 1°40 %
-
Zaterdag3° / -2°20 %
-
Zondag2° / -3°60 %
















